sobota, 1 października 2016

Przerwa

Witajcie! :*
Jak pewnie zauważyliście, od dłuższego czasu blog jest 'nieaktywny'. Niestety mam problemy techniczne z laptopem, na którym piszę posty, więc na chwilę obecną jestem zmuszona zrobić przerwę.
Postaram się wrócić jak najszybciej.
Trzymajcie się i do usłyszenia! ♥

piątek, 20 maja 2016

Koński sen

Witajcie! :*
Ten post będzie dotyczył snu i jak śpią, odpoczywają konie.
Zapraszam!


Często, gdy myślimy o śpiącym koniu mamy w głowie obraz konia śpiącego na stojąco i w sumie jest to prawda. Konie mogą spać na stojąco dzięki tzw. aparatowi ustaleniowemu (blokują się wtedy stawy bez obciążania mięśni), który w tylnych nogach jest słabszy (umożliwia ugięcie nogi). Drzemiący koń ma jedną tylną nogę lekko ugiętą, łeb opuszczony, a uszy i wargi są swobodne.

Jednak trzeba pamiętać, że pełen relaks i odpoczynek osiągają leżąc. Konie pozycje leżącą przyjmują jedynie, gdy czują się bezpiecznie. Z racji, że konie są roślinożercami muszą być w każdej chwili gotowe do ucieczki (pierw podnoszą przednie, a później tylne nogi). Dlatego konie często odpoczywają leżąc w stadach. W razie zagrożenia reszta stada 'poinformuje' je o tym.



Starsze bądź chore konie nie kładą się z obawy, że już nie wstaną - są wtedy idealną (bezbronną) zdobyczą dla drapieżnika.



I to już by było na tyle...
Komentujcie! To bardzo motywujące!♥
Mam nadzieję, że post Wam się spodobał :)

Do następnego postu! :*


____________________________________
pytania?
photoblog


niedziela, 10 kwietnia 2016

Rozgrzewka przed jazdą

Witajcie! :*
Ten post będzie dotyczył rozgrzewki jeźdźca przed jazdą
Zapraszam!

Wielu jeźdźców nie zdaje sobie sprawę jak przydatna może okazać się rozgrzewka ciała przed jazdą. Pomaga nam to poprawić swoją sprawność podczas jazdy.
Możemy wyćwiczyć partie ciała, które 'przydają' nam się jeżdżąc np.mięśnie ud, łydki, a także poprawić równowagę.


Przykładowo:
Uda- stajemy na jednej nodze, drugą uginamy, łapiemy ręką za stopę przy kostce i przyciągamy nogę do góry;
Wykroki do przodu. Kucamy raz na jedno, raz na drugie kolano;
Łydki- siadamy na ziemi, prostujemy jedną nogę, drugą zginamy do środka i łapiemy za palce;
Równowaga- wykonujemy "jaskółkę". Pochylamy tułów do przodu, stajemy na jednej nodze, drugą wyciągamy do tyłu, ręce w bok;
pomocnym ćwiczeniem na pietę w dole może być np.opieramy palce na schodach, a piętę ciągniemy mocno w dół

To tylko parę przykładów ćwiczeń, które możecie stosować. Również idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju skłony czy przysiady.
Nie zapominajmy, że rozciągać się możemy również już siedząc w siodle np.krążenia ramion, skrętoskłony tułowia, stanie w strzemionach;



Dobrze rozciągnięte ciało uchroni nas przed zakwasami czy naciągnięciami po jeździe, a w razie upadku szansa na doznanie kontuzji jest mniejsza.



I to już by było na tyle...
Komentujcie! To bardzo motywujące!♥
Mam nadzieję, że post Wam się spodobał :)

Do następnego postu! :*


____________________________________
pytania?
photoblog

sobota, 19 marca 2016

Odznaki jeździeckie cz.2 - SOJ

Witajcie! :*
Oto kolejny post z serii Odznak jeździeckich. Zapraszam!


Srebrna odznaka jeździecka 
W skrócie SOJ
Co nam daje?
Starty w wyższych rangą konkursach. W skokach: startu w konkursach do kl. N włącznie, startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Pucharze Polski Kuców kat. B,C,D, Pucharze Polski Młodych Koni, Mistrzostwach Polski Kuców.
w ujeżdżeniu: startu w konkursach do kl. „C włącznie, startu w Mistrzostwach Polski Kuców, Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Polski Młodych Koni.


Ubiór
Schludny strój, kask, dozwolone jest użycie ostróg i jazda z batem.

Koń
Wędzidło zwykle pojedynczo lub podwójnie łamane, dozwolone jest użycie ochraniaczy. Niedopuszczalne jest użycie jakichkolwiek wodzy pomocniczych





Próba Skokowa




Próba ujeżdżenia



Egzamin składa się z części praktycznej (opieka stajenna, próba ujeżdżenia i skoków) oraz części teoretycznej (wiadomości z pielęgnacji, żywienia i zdrowia konia, teorii jazdy, chody konia, figury na ujeżdżalni, podstawy teorii skoków przez przeszkody, zasady jazdy w terenie, pierwsza pomoc).

Potrzebne Wam pytania i odpowiedzi znajdziecie w linku niżej
pytania i odpowiedzi

Przygotowanie do egzaminu może być prowadzone tylko w certyfikowanym ośrodku jeździeckim. Gdzie odbywają się egzaminy możecie poszukać na tej stronie artemor.pzj.pl

Tak więc za wszystkich którzy będą zdawać trzymam mocno kciuki i powodzenia!



I to już by było na tyle...
Komentujcie! To bardzo motywujące!♥
Mam nadzieję, że post Wam się spodobał :)

Do następnego postu! :*


____________________________________
pytania?
photoblog


piątek, 4 marca 2016

Magic Brush - recenzja

Witajcie! :*

(Odrazu na wstępie chciałabym przeprosić za tak długą nieobecność, ale spowodowana była ona kilkom czynnikami. Nie chce teraz o tym pisać... W każdym razie mam nadzieję, że mi wybaczycie, bo oto powracam! :D ♥)

W tym poście zrecenzujemy sobie szczotkę Magic Brush.

O tych szczotkach zrobiło się ostatnio dość 'głośno' w końskim świecie. Już od dłuższego czasu czaiłam się na jej zakup i tak udało mi się ją zakupić rok temu na Cavaliadzie w Poznaniu.

Szczotki pakowane są po trzy sztuki i do wyboru mamy kilka wariantów kolorystycznych. Jest jednak możliwość zakupienia jednej szczotki. Cena szczotek waha się od ok. 60zł+ (zestaw), jedna ok. 20-25zł. Ja upolowałam moją na przecenie za 15zł. Strasznie się z tego powodu ciesze, bo jednak nie chciałam kupować trzech szczotek. Nie potrzebne mi tyle.


Magic Brush, tak jak to producent mówi, mają nam służyć do czyszczenia sierści, nóg i kopyt. Wykonane są ze sztucznego 'włosia'. Każdy ząbek jest rozcięty na cztery. Wszystkie trzy szczotki nie różnią się od siebie niczym innym tylko kolorem. Tak, więc według mnie jedna wystarczy do tych wszystkich zabiegów jakie wskazał producent... ale jak kto woli.


Czyszczenie nimi to sama przyjemność. Naprawdę bardzo szybko pozbędziemy się zaschniętego błota i różnego typu zabrudzeń. Ja niejednokrotnie muszę 'pospieszyć' się z czyszczeniem i w tym momencie ta szczotka ratuje mi życie.

Oprócz szybkiego i łatwego użytkowania kolejnym wielkim plusem Magic Brusha jest łatwość wyczyszczenia samej szczotki.Wiadomo, szczotkę trzeba co jakiś czas wyczyścić by dobrze spełniała swoją rolę.

 

No i oczywiście sam design szczotki. Jest ona bardzo ładna i ma dużo opcji kolorystycznych do wybrania - każdy znajdzie coś dla siebie!


Tak więc moim zdaniem Magic Brush jest godny polecenia.
W razie jakichkolwiek pytań odsyłam do zadawania ich w komentarzach.




I to już by było na tyle...
Komentujcie! To bardzo motywujące!♥
Mam nadzieję, że post Wam się spodobał :)

Do następnego postu! :*


____________________________________
pytania?
photoblog